Postovani Posetioci

Da bi ste pristupili potpunom pregledu naseg foruma,neophodna je registracija,zato vas molimo da se registrujete...

Join the forum, it's quick and easy

Postovani Posetioci

Da bi ste pristupili potpunom pregledu naseg foruma,neophodna je registracija,zato vas molimo da se registrujete...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poučne Islamske priče

 :: ISLAM :: HIQAJE

Stranica 3/3 Previous  1, 2, 3

Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Wed Jan 13, 2010 4:28 pm

Bratska ljubav


Dva brata, jedan oženjen, a drugi neženja, obradjivali su zemlju zajedno i podjednako dijelili ljetinu medjusobom.
Brat neženja, razumevao je da njegov brat koji je imao porodicu ima više briga i izdataka, te bi s vremena na vrijeme prebacivao džakove sa pšenicom iz svoga ambara u njegov.
S druge strane, njegov brat je često brižno razmišljao o svome bratu neženji:
- " kako li se samo osjeća usamljeno? kada bi bar imao više novca, mogao bi sebi priuštiti neke lijepe stvari."

I tako bi on, bez bratovog znanja, prebacivao džakove sa pšenicom nazad u njegov ambar.
Godinu za godinom, broj džakova ostajao je podjednak, a ni jedan od braće nije mogao razumjeti zašto je to tako.

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Wed Jan 13, 2010 4:32 pm

Zapitaj se


Došao neki pokvarenjak jednoj cestitoj zeni i poceo joj se udvarati, kako bi je naveo da ucini grijeh, a ona mu postavi nekoliko pitanja, koja su ga preodgojila i vratila Allahu.
Ona ga je pitala:
- "Kad bi došao melek smrti da ti uzme dušu, da li bi ti bilo drago da si ucinio taj grijeh"?
- "Ne" - odgovori on.

- "Kad bi te spustili u kabur i posadili da odgovaraš na pitanja meleka, bili ti bilo drago da si ucinio ovaj grijeh"?
- "Ne" -odgovori on.

- "Kad bi vidio kako se ljudima dijele knjige njihovih djela, a ti ne znaš da li ceš tvoju knjigu dobiti sa lijeve ili sa desne strane, bili ti bilo drago da si ucinio taj grijeh"?
"Ne bi"-odgovori on.

- "Kad bi se našao pred sirat cuprijom i ne znaš hoceš li uspjeti preci ili neceš, da li bi ti bilo drago da si ucinio taj grijeh"?
- "Ne" - odgovori on.

- "Kad bi preda te bio uspostavljen mizan i ti bio doveden pred njega, pa ne znaš koja ce strana pretegnuti, da li bi ti tad bilo drago da si ucinio taj grijeh"?
- "Ne" -odgovori on.

- "Kad bi došao pred Allaha da poloziš racun, bili ti tad bilo drago da si ucinio taj grijeh"?
- "Ne" -odgovori on.

Pokvarenjak malo razmisli, poblijedi, obli ga hladan znoj, a onda ucini teobu i vrati se Allahu.
Covjece, kada te šejtan dovede u slicnu situaciju da uciniš grijeh, postavi sebi ova pitanja, a zatim na njih odgovori, a onda posmatraj šta ce se desiti!

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Wed Jan 13, 2010 4:38 pm

Ružna ruža


U davna vremena živjela je prelijepa kćerka jednog velikog vladara. Došlo je vrijeme za njenu udaju, ali djevojci se ni­ko nije svidio, niti sinovi kraljeva, niti vezi­ra, niti bogatih trgovaca. Djevojka je sva­koga - odbijala.
U ovoj zemlji živio je je­dan zgodan, ali siromašan mladić koji je zaprosio djevojku. Naravno, i njega je od­bila.

Ovaj mladić ode u drugu zemlju da radi, te postane bogat. U svoju zemlju sevratio nakon mnogo godina. Kada se vra­tio, poželio je vidjeti djevojku koja ga je odbila. Raspitao se i saznao gdje živi, pa je otišao do njene kuće. Tada se otvoriše vrata, te izadje jedan ružan čovjek...

Kada je čovjek otišao, mladić po­kuca na vrata. Otvorila mu ih je nekadaš­nja, prelijepa djevojka. Mladić je htio saz­nati zašto se udala za tako ružnog čovje­ka. Djevojka ga odvede u prelijep ružič­njak iza kuće i reče:
- "Saznat ćeš odgovor. Sada ćeš naći najljepšu ružu u ovoj bašči i donijeti mi je. Ali pod jednim uvjetom: dok budeš išao naprijed, ne smiješ se vraćati - nazad".

Mladić krene. Tamam kad bi pomis­lio da je vidio najljepšu ružu, ugledao bi drugu. Pružio bi ruku prema njoj, ugledao bi Ijepšu. Tamam da ubere tu, ugledao bi - drugu. Tako dode do kraja bašče, a nat­rag nije smio! A na kraju bijaše uvehla i ružna ruža. Bez nade, ubere tu ružu i do­nese je djevojci.

Kada mu je u ruci vidjela ovu ružu, djevojka reče:
- "Sada si shvatio zašto sam izabrala ovog čovjeka".

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Wed Jan 13, 2010 4:50 pm

PROBUDILA SAM SE RANO


Probudila sam se rano, po običaju... iako mi je danas neradni dan. Moja mala kći Merima također se navikla rano ustajati.
Sjedila sam u svojoj radnoj sobi obuzeta knjigama i papirima.
- 'Mama, šta pišeš?'
- 'Pišem pismo Allahu.'

- 'Da li mi dopuštaš da ga pročitam, mama?'
- 'Ne, ljubavi moja, ovo je lično pismo koje ne želim da bilo ko čita.'

Merima je izašla tužna iz moje radne sobe, ali je stalno ponavljala to pitanje. Ja sam je redovno odbijala. Proteklo je tako nekoliko sedmica.
Pošla sam u njenu sobu, ali mi je prvi put djelovala zbunjeno...
Zbog čega je bila zbunjena?
- 'Merima, šta pišeš?'

Još više se zbunila... 'Ništa, mama' – odgovorila je, 'ovo su moji lični papiri.'

Šta je to napisala moja devetogodišnja kći i boji se da ja to vidim!!?
- 'Pišem pisma Allahu, kao i ti...' - odjednom je zastala, a potom me upitala: 'Da li će se sve obistiniti što pišemo, mama?'
- 'Naravno, kćeri moja, Allah uistinu sve zna...'

Nije mi dopustila da pročitam ono što je napisala. Izašla sam iz njene sobe te se uputila prema Rašidu da mu, po običaju, pročitam novine.
Čitala sam novine ali mi je misao bila s mojom djevojčicom. Rašid je primijetio moju rastresenost... pomislio je da je on razlog tome... pokušao me nagovoriti da angažujemo medicinsku sestru da se brine o njemu... kako bi mi olakšao.
Dragi Allahu, nisam željela da to pomisli... Zagrlila sam ga i poljubila u čelo koje se znojilo zbog mene i moje kćeri, Merime.
Objasnila sam mu šta je razlog moje brige i rastresenosti.
Merima je otišla u školu a kada se vratila zatekla je doktora u kući. Požurila je da vidi svoga nepokretnog oca. Sjela je do njega djetinji ga zadirkujući.

Doktor mi je objasnio da je Rašidovo stanje veoma kritično. Zanemarila sam činjenicu da je Merima još uvijek dijete i bez imalo obazrivosti kazala sam joj da je doktor rekao kako srce njenog dragog oca, koji je puno voli, polahko slabi i da neće živjeti duže od tri sedmice.

Merima se zaprepastila. Stalno je plakala govoreći:
- 'Zašto se sve ovo dešava babi, zašto???'
- 'Moli se za njegovo izlječenje, Merima! Moramo biti hrabre! Ne zaboravi na Allahovu milost i da je On, sve u stanju učiniti. Ti si babina mala i jedina kći.'

Merima je poslušala svoju majku, prikupila hrabrosti i rekla:
- 'Moj babo neće umrijeti!'

Merima je svako jutro ljubila svoga babu u obraz. Jednog dana ga je pogledala nježnim i umiljatim pogledom govoreći mu:
- 'Kako bih voljela da me jednog dana otpratiš do škole.'

Njenu veliku tugu pokušao je ublažiti riječima:
- 'Ako Allah da, doći će dan kada ću te otpratiti, draga moja Merima.' - On je bio potpuno svjestan da neće moći priuštit to zadovoljstvo svojoj kćerkici.

Merimu sam otpratila u školu. Kada sam se vratila kući radoznalost me tjerala da pročitam pisma koja je pisala Allahu.
Tražila sam ih u njenom stolu ali nisam ništa pronašla. Dugo, dugo sam ih tražila, ali bez rezultata. Gdje ih je ostavila?
Da li ih je pocijepala nakon što ih je napisala?
Možda su ovdje... Merima je puno voljela tu kutijicu. Tražila ju je od mene dok je nisam ispraznila i dala joj...

Allahu dragi, u kutijici je mnogo pisama, i sva su pisana Allahu!
- "Gospodaru moj... Gospodaru moj... Neka krepa pas našeg komšije Seida, zato što me prepada..."!!!
- "Gospodaru moj, neka naša maca okoti puno malih mačića... da joj nadomjeste mačiće koji su joj pomrli..."!!!
- "Gospodaru moj, neka moj tečić bude uspješan u školi, zato što ga ja puno volim..."!!!
- "Gospodaru moj, učini da ruže u našoj kući brzo rastu kako bih svakog dana kidala po jednu ružu za moju učiteljicu..."!!!

Bilo je mnogo pisama. Između ostalog, pisala je:
- "Gospodaru moj, povećaj pamet našoj sluškinji zato što sekira moju majku..."

Allahu, sve molbe iz pisama su joj bile uslišane:
Uginuo je pas našeg komšije prije heftu dana, naša maca se okotila i ima puno mačića, Ahmed je uspješan u školi, ruže su porasle i Merima ih svakodnevno bere za svoju učiteljicu...
Allahu, zašto Merima ne moli za izlječenje svoga oca!?? Puno puta sam je poticala na to...
Iz misli me prenu zvuk telefonskog zvona. Sluškinja se javila i pozvala me:
- 'Gospođo, učiteljica.'

- "Učiteljica! Šta se desilo sa Merimom? Da li je nešto uradila? - Obavijestila me da je Merima pala sa četvrtog sprata kada je išla u stan svoje učiteljice, koja je toga dana bila odsutna, kako bi joj dala ružu. Nagela se na balkon... ruža je pala... pala je i Merima...

Udarac je bio izuzetno snažan. Nismo ga mogli podnijeti ni ja ni Rašid. Od siline tuge njemu se ukočio jezik i od tada on više ne može govoriti.
- Zašto je umrla Merima? Ne mogu odagnati misli na smrt svoje voljene kćerkice... Svaki dan sam išla do njene škole, kao da je pratim. Sve sam radila što je moja curica voljela. Svaki kutak u kući podsjećao me na nju. Sjećam se njenog smijeha koji je našu kuću ispunjao životom...

Prošle su godine od njene smrti, a kao da se to juče desilo. U petak ujutru došla mi je sluškinja, sva uplašena.
Rekla mi je kako je čula nekakve zvuke iz Merimine sobe. Allahu, da li je moguće da se Merima vratila??? Ovo je ludilo!!!

Ti samo maštaš... Noga nije kročila u tu sobu otkako je umrla Merima.
Rašid je bio uporan da trebam ući i vidjeti šta se čulo. Stavila sam ključ u vrata. Moje srce je snažno lupalo...
Otvorila sam vrata i, nisam se mogla kontrolisati. Sjela sam i plakala, plakala... Bacila sam se na njen krevet, a on se klimao...
Ah, sjetila sam se, stalno mi je govorila da se klima i da škripi kada se pokreće. Zaboravila sam pozvati stolara da ga popravi. Ali, sada nema koristi...
Šta je uzrokovalo zvuk??? Da, to je zbog pada levhe na kojoj je bila napisana Ajetu'l-Kursijja koja je bila okačena da bi je Merima svakodnevno čitala dok je nije naučila napamet. Kada sam podigla levhu kako bih je ponovno postavila na zid pronašla sam papirić koji je Merima okačila na poleđini.

Allahu, to je jedno od njenih pisama... Šta je bilo napisano u tom pismu!??
Zašto ga je Merima stavila iza Ajetu'l-Kursijje??? To je bilo jedno od pisama koje je Merima pisala Allahu...
Bilo je napisano:
- "Gospodaru moj! Gospodaru moj! Daj da ja umrem a da moj babo živi"!

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Wed Jan 13, 2010 5:10 pm

"Tvoja majka"


- "Ko najvise zasluzuje moju ljubav i paznju?" - upita covjek Poslanika s.a.w.s.
Poslanik s.a.w.s. mu odgovori: - "Tvoja majka."

Covjek upita:
- "A ko onda?"

Poslanik s.a.w.s. mu ponovo odgovori:
- "Tvoja majka."

Covjek upita:
- "A potom?"

Poslanik s.a.w.s. je insistirao:
- "Tvoja majka"!!!

A covjek upita:
- "Ko zatim?"

Poslanik s.a.w.s. odgovori:
- "Tvoj otac". (Buharija i Muslim)...



Ovaj hadis ne govori da je majka tri puta vrijednija od oca, nego je to Poslanik s.a.w.s. rekao tri puta kako bismo mi razumjeli da je majka na visokom mjestu i da ona zasluzuje tvoju ljubav i paznju vise nego iko drugi. Trebamo obradovati nase majke paznjom, poklonima i posjetama a i otac je isto toliko vazan!





Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Wed Jan 13, 2010 5:51 pm

Poučne Islamske priče - Page 3 BPoučne Islamske priče - Page 3 UPoučne Islamske priče - Page 3 KPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 TPoučne Islamske priče - Page 3 EmptyPoučne Islamske priče - Page 3 RPoučne Islamske priče - Page 3 UPoučne Islamske priče - Page 3 ZPoučne Islamske priče - Page 3 A

Poučne Islamske priče - Page 3 1540301nank7g4h7x


Prva ruža: Zapamti da tvoj Gospodar oprašta onima koji Ga mole za oprost, prihvata pokajanje onih koji se kaju i prihvata one koji Mu se vraćaju.

Druga ruža: Budi milostiva prema slabijima i bit ćeš sretna. Daruj one kojima je potrebno i bit ćeš dobro. Ne zavidi, ne srdi se i bit ćeš zdrava.

Treća ruža: Budi optimista jer Allah je uz tebe, meleci se mole za tvoj oprost i čeka te Džennet.

Četvrta ruža: Obriši suze, misli dobro o tvom Gospodaru, i otjeraj brige sjećanjem na Allahovu milost kojom te je obasuo.

Peta ruža: Ne misli da je ovaj svijet perfektan. Nema nikoga na zemlji ko dobije sve što zeli ili ko nema nekih briga.

Šesta ruža: Budi kao visoko stablo s visokom ciljevima. Ako ga pogodiš kamenom, ono ispusti samo jedan plod.

Sedma ruža: Da li si ikada cula da tuga vraća on osto je izgubljeno ili da briga ispravlja greške? Pa zasto onda tugovati i brinuti?

Osma ruža: Ne nadaj se iskušenjima i nesreći, već se nadaj miru, sigurnosti, i dobrom zdravlju, pa će tako uz Allahovu dozvolu i biti.

Deveta ruža: Ugasi plamen mržnje u tvom srcu tako što ćes oprostiti onima koji su te bilo kada uvrijedili.

Deseta ruža: Gusul, abdest i organizacija su efikasni lijkovi za sve vrste nesreće i brige.






Poučne Islamske priče - Page 3 BPoučne Islamske priče - Page 3 UPoučne Islamske priče - Page 3 KPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 TPoučne Islamske priče - Page 3 EmptyPoučne Islamske priče - Page 3 CPoučne Islamske priče - Page 3 VPoučne Islamske priče - Page 3 IPoučne Islamske priče - Page 3 JPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 CPoučne Islamske priče - Page 3 A

Poučne Islamske priče - Page 3 708245qq9tddswa1


Prvi cvijet: budi kao pčela koja sliječe na lijepo i mirisno cviječe!

Drugi cvijet: ti nemaš vremena da bi pratila tuđe greške i nedostatke!

Treći cvijet: ako je Allah s tobom, pa koga se onda bojiš? A ako je Allah protiv tebe, pa od koga onda pomoć ocekuješ?

Četvrti cvijet: zavist je vatra koja jede zdravo tijelo, a ljubomora koja prelazi granice je vatra koju ništa ne može ugasiti!

Peti cvijet: ako se nisi pripremila za danas kako ceš biti spremna za sutra?

Šesti cvijet: mirno se povuci sa sijela od kojeg nemaš nikakve koristi!

Sedmi cvijet: neka tvoje ponašanje bude ljepse od najmirisnijeg cvijeta!

Osmi cvijet: budi dobra prema drugima - tako ćeš biti najsretnija na svijetu!

Deveti cvijet: ostavi stvorenja Stvoritelju, zavidnike ostavi smrti, a neprijatelja zaboravu!

Deseti cvijet: sladak okus harama poslije ce biti samo gorčina, žaljenje i kajanje!






Poučne Islamske priče - Page 3 ZPoučne Islamske priče - Page 3 LPoučne Islamske priče - Page 3 APoučne Islamske priče - Page 3 TPoučne Islamske priče - Page 3 NPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 EmptyPoučne Islamske priče - Page 3 GPoučne Islamske priče - Page 3 RPoučne Islamske priče - Page 3 APoučne Islamske priče - Page 3 NPoučne Islamske priče - Page 3 E

Poučne Islamske priče - Page 3 487787x51lmirndn


Prva grana: Mnogo žena na svijetu je tražilo sreću na svakom mjestu i u svakom pravcu, ali nisu našle put ka vjeri u Allaha.

Druga grana: Samo Allah može podariti sreću; Nemoj je tražiti kod drugog, jer je nećeš naći.

Treća grana: Bogati misle da je sreća u imetku, vladari misle da je u vlasti, ali je sreća u pokornosti Allahu.

Četvrta grana: Jedan poznati čovjek je, kada je prihvatio islam, rekao: “Već četrdeset godina tražim za srećom, ali sam je našao samo u vjerovanju u Allaha.”

Peta grana: Časna žena je ona koja donosi dobro i koja je dobrodušna. Ona koristi drugima i pomaže im.

Šestra grana: Obrazovana, prosvijećena zena je ona koja čita otvorenu knjigu Univezuma; koja vidi redove Jedinosti i slova Moći.

Sedma grana: Kada žena uspostavi lijepu vezu sa Allahom, a zatim sa svojim suprugom i djecom, njena porodica će živjeti u sreći i blagostanju.

Osma grana: Ne vjerujemo zapadnoj civilizaciji, koja kaže da je usrećila ženu, kada i onako vidim da joj je tamo život u opasnosti.

Deveta grana: Najveći dokaz da je vjera ženi dala sva prava jesu primjeri čestite Mejreme i Asije – iskrene vjernice, Faraonove žene.

Deseta grana: Zašto se žena ne upuita zasto je Faranova žena odbila dvore i prestiž suprostavljajući se odredbama jednog čovjeka koji je bio tiranin? Zato sto je vjerovala u Allaha.

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Thu Jan 14, 2010 3:54 pm

Sin rasipnik


Bio neki čovjek pa imao nekoliko sinova, koji su ga dobro slušali, osim jednog koj nije volio da radi a volio je da puno troši. Govorili su to njemu da to ne valja, al’ on nikako da se uhaviza.

Tako jedne prilike kad su kupili sijeno otac reče:
- "Ja ću sam na plast, a vi svi bacajte sijeno"!

Do pola plasta sinovi su bacali sijeno a otac je nogama gazio, kad je bilo od pola plasta oni su i dalje bacali a otac je nogama i vilama obarao sijeno na zemlju Dok će ti onaj sin što nije slušao:
- "Ama, babo, dokle ćemo vako, ako ti budeš vraćo sijeno nikad nećemo završiti; mi svi ne "meremo" nabacati kol’ko ti moreš zbaciti"!?

- "E tako je sine i u nas u kući, mi svi ne "meremo" nanijet kolko ti moreš raznijet, mi svi ne meremo zaraditi kolko ti moreš potrošiti"?, - reče mu babo, a sin vidje da više nema kud i obori glavu...

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Iljhan Sun Feb 07, 2010 2:13 pm

Poučne Islamske priče - Page 3 MPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 LPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 KPoučne Islamske priče - Page 3 EmptyPoučne Islamske priče - Page 3 JPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 DPoučne Islamske priče - Page 3 NPoučne Islamske priče - Page 3 OPoučne Islamske priče - Page 3 GPoučne Islamske priče - Page 3 EmptyPoučne Islamske priče - Page 3 DPoučne Islamske priče - Page 3 JPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 TPoučne Islamske priče - Page 3 EPoučne Islamske priče - Page 3 TPoučne Islamske priče - Page 3 A


Bilo jedno dijete koje se pripremalo da dode na Svijet.
Jednog dana ono upita Allaha:
- "Gospodaru, rekli su mi da ćeš me sjutra poslati na Svijet, ali ja sam tako sitan i nemoćan, kako ću živjeti tamo"?
- "Od svih meleka izabrao sam jednog za tebe. On će te čekati i štititi.
- Svaki dan će ti pjevati i smiješiti se.
- Tako ćeš ti osjetiti njegovu ljubav i bit ćeš sretan".


- "Dobro, kako ću ih razumjeti kad mi nešto kažu, kada ne znam njihov jezik"?
- "Melek će ti govoriti najljepše i najslađe riječi, koje ćeš moći čuti na Svijetu i pažljivo i sa ljubavlju će te naučiti da pričaš.

- "Dobro, Gospodaru, šta ću raditi kada poželim pričati s Tobom"?
- "Tvoj melek će te naučiti da mi se moliš, šireći svoje ruke".

- "Čuo sam da na Zemlji ima dosta loših ljudi, ko će me štititi"?
- "Tvoj će te melek stalno štititi, pa bilo to i po cijenu njegovog života".

- "Ali ja sarn veoma tužan što Te više neću moći vidjeti".
- "Tvoj će ti melek uvijek o meni pričati i naučit će te putevima koji vode do mene".

Tada u džennetu nastade tišina i glasovi sa Zemlje dopriješe do njega.
Dijete shvati da treba da ide i postavi posljednje pitanje:
- "Gospodaru, ako sad trebam ići, molim Te reci mi kako se zove moj melek".
- "Nije važno kako se zove, ti ćeš ga MAMA zvati".




Poučne Islamske priče - Page 3 495740z14isjahge

Iljhan
Administrator
Administrator

Broj komentara : 748
Pohvale : 13
Join date : 2009-03-02
Age : 39

Na vrh Go down

Poučne Islamske priče - Page 3 Empty Re: Poučne Islamske priče

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Stranica 3/3 Previous  1, 2, 3

Na vrh

- Similar topics

 :: ISLAM :: HIQAJE

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu